LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Småfläckig sumphöna

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Bengt Karlsson 1 Lagmansholmen 2013-05-14
Robert Ennnerfelt 3 Lagmansholmen 2013-05-09
Johan Ennerfelt 3 Lagmansholmen 2013-05-09
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2012-09-09
Ola Bäckman 1 ex Välen, Gbg 2012-09-09
Hampus Lybeck 1 ex Välen, Gbg 2007-07-14
Elon Wismén 1 ex sj Välen, Gbg 2007-07-14
Ralf Englund 1 ex Öxnäs, Säve 2005-07-24
Andreas Hagström 2 ex Lagmansholmen, Säve 2005-07-22
Birger Kaiser 1 ex Lagmansholmen, Säve 2005-07-22
Kristoffer Nilsson Svankällan, Säve, Hisingen 2003-05-31
Lars Erik Norbäck Svankällan, Säve, Hisingen 2003-05-30
Thomas Karlsson Hökälla, Hisingen 2003-05-20
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2003-05-20
Göran Gustavsson Hökälla, Hisingen 2003-05-19
Peter Strandvik Hökälla, Hisingen 2003-05-17
Jesper Knape Hökälla, Hisingen 2003-05-16
Mathias Theander Hökälla, Hisingen 2003-05-14
Hans Börjesson Stora Holm, Tuve, Hisingen 2002-06-18
Pär Lydmark Stora Holm, Tuve, Hisingen 2002-06-17
Markus Lagerqvist Rådasjön, Råda 2002-05-27
Conny Palm Rådasjön, Råda 2002-05-26
Stefan Svanberg Rådasjön, Råda 2002-05-26
Aimon Niklasson Rådasjön, Råda 2002-05-26
Jan Lundkvist Rådasjön, Råda 2002-05-26
Niklas Aronsson Rådasjön, Råda 2002-05-26
Christer Fält Rådasjön, Råda 2002-05-26
Stina Thelander Rådasjön, Råda 2002-05-26
Tina Widén Rådasjön, Råda 2002-05-26
Anette Unger Rådasjön, Råda 2002-05-25
Uno Unger Rådasjön, Råda 2002-05-25
Mikael Molin Rådasjön, Råda 2002-05-25
Magnus Rahm Rådasjön, Råda 2002-05-25
Anders Kronhamn Rådasjön, Råda 2002-05-25
Lars Eric Rahm Rådasjön, Råda 2002-05-25
Mats Björkqvist Rådasjön, Råda 2002-05-25
Martin Oomen 1 ex Ragnhildsholmen 2000-07-25
Johan Svedholm Lagmansholmen, Säve 1999-07-13
Carl Jyker 1 ex Kvillehed, Nordre älv 1999-07-10
Magnus Unger 3 sp Lagmansholmen, Säve 1999-06-16
Per Björkman Ragnhildsholmen 1996-05-31
Matserik Eriksson
Björn Dellming Lagmansholmen, Säve
Bengt Nilsen
Göran Karlsson
Jan-Åke Noresson
Magnus Lundström
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Stig Jakobsson